Skyworks Solutions Inc. 540BAA312M500BAG
Part No.:
540BAA312M500BAG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BAA312M500BAG.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Series:
Ultra™ Si540
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
312.5 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
Datasheet:
1. How to order 540BAA312M500BAG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BAA312M500BAG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BAA312M500BAG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 540BAA312M500BAGR 540BAA312M500BAG
Part Number 540BAA312M500BAGR 540BAA312M500BAG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 312.5 MHz 312.5 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 111mA 111mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)