Skyworks Solutions Inc. 540BAA250M000ABG
Part No.:
540BAA250M000ABG
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BAA250M000ABG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)
Datasheet:
1. How to order 540BAA250M000ABG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BAA250M000ABG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BAA250M000ABG?
Image 540BAA250M000ABGR 540BAA250M000ABG
Part Number 540BAA250M000ABGR 540BAA250M000ABG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 250 MHz 250 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 111mA 111mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm) 0.056" (1.43mm)