Skyworks Solutions Inc. 540BAA200M000BCGR
Part No.:
540BAA200M000BCGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BAA200M000BCGR.pdf
Description:
OSCILLATOR SMD
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Frequency:
200 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
Datasheet:
1. How to order 540BAA200M000BCGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BAA200M000BCGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BAA200M000BCGR?
Image 540BAA200M000BCGR
Part Number 540BAA200M000BCGR
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Strip
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 200 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 111mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)