Skyworks Solutions Inc. 540BAA184M320BAG
Part No.:
540BAA184M320BAG
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BAA184M320BAG.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR SMD
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
184.32 MHz
Voltage - Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
Datasheet:
1. How to order 540BAA184M320BAG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BAA184M320BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BAA184M320BAG?
Image 540BAA184M320BAGR 540BAA184M320BAG
Part Number 540BAA184M320BAGR 540BAA184M320BAG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 184.32 MHz 184.32 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 111mA 111mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)