Skyworks Solutions Inc. 540BAA156M250ACGR
Part No.:
540BAA156M250ACGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BAA156M250ACGR.pdf
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
156.25 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)
Datasheet:
1. How to order 540BAA156M250ACGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BAA156M250ACGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BAA156M250ACGR?
Image 540BAA156M250ACGR
Part Number 540BAA156M250ACGR
Packaging Strip
Product Status Not For New Designs
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 111mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)