Skyworks Solutions Inc. 540BAA156M250ABG
Part No.:
540BAA156M250ABG
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BAA156M250ABG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
156.25 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.43mm)
Datasheet:
1. How to order 540BAA156M250ABG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BAA156M250ABG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BAA156M250ABG?
Image 540BAA156M250ABGR 540BAA156M250ABG
Part Number 540BAA156M250ABGR 540BAA156M250ABG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz 156.25 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 111mA 111mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm) 0.056" (1.43mm)