Skyworks Solutions Inc. 540BAA148M500BCGR
Part No.:
540BAA148M500BCGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BAA148M500BCGR.pdf
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
148.5 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
Datasheet:
1. How to order 540BAA148M500BCGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BAA148M500BCGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BAA148M500BCGR?
Image 540BAA148M500BCGR
Part Number 540BAA148M500BCGR
Packaging Strip
Product Status Not For New Designs
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 148.5 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 111mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)