Skyworks Solutions Inc. 540BAA148M352BCGR
Part No.:
540BAA148M352BCGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud540BAA148M352BCGR.pdf
Description:
OSCILLATOR SMD
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
148.352 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
111mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
Datasheet:
1. How to order 540BAA148M352BCGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540BAA148M352BCGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540BAA148M352BCGR?
Image 540BAA148M352BCGR
Part Number 540BAA148M352BCGR
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Strip
Product Status Not For New Designs
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 148.352 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 111mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)