Skyworks Solutions Inc. 540ABA25M0000BCG
Part No.:
540ABA25M0000BCG
Datasheet:
Chuangxin Cloud540ABA25M0000BCG.pdf
Description:
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Product Status:
Active
Frequency:
25 MHz
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
145mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
Datasheet:
1. How to order 540ABA25M0000BCG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540ABA25M0000BCG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540ABA25M0000BCG?
Image 540ABA25M0000BCGR 540ABA25M0000BCG
Part Number 540ABA25M0000BCGR 540ABA25M0000BCG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540 Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 25 MHz 25 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±10ppm ±10ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 145mA 145mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)