Skyworks Solutions Inc. 540AAA156M250BAGR
Part No.:
540AAA156M250BAGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud540AAA156M250BAGR.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR LVPECL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
156.25 MHz
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V, 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
132mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
Datasheet:
1. How to order 540AAA156M250BAGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 540AAA156M250BAGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 540AAA156M250BAGR?
Image 540AAA156M250BAGR
Part Number 540AAA156M250BAGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Ultra™ Si540
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz
Function Enable/Disable
Output LVPECL
Voltage - Supply 2.5V, 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 132mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)