Skyworks Solutions Inc. 531KC125M000DG
Part No.:
531KC125M000DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud531KC125M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CML SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
125 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 531KC125M000DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 531KC125M000DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531KC125M000DG?
Image 531KC125M000DGR 531KC125M000DG
Part Number 531KC125M000DGR 531KC125M000DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si531 Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 125 MHz 125 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CML CML
Voltage - Supply 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 108mA 108mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)