Skyworks Solutions Inc. 531HC50M0000DGR
Part No.:
531HC50M0000DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud531HC50M0000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CML SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 531HC50M0000DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 531HC50M0000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531HC50M0000DGR?
Image 531HC50M0000DGR
Part Number 531HC50M0000DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 50 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 108mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)