Skyworks Solutions Inc. 531FB162M000DGR
Part No.:
531FB162M000DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud531FB162M000DGR.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
162 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 531FB162M000DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 531FB162M000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531FB162M000DGR?
Image 531FB162M000DGR
Part Number 531FB162M000DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 162 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 98mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)