Skyworks Solutions Inc. 531DC24M5760DGR
Part No.:
531DC24M5760DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud531DC24M5760DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 24.5760MHZ CML SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
24.576 MHz
Output:
CML
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
108mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 531DC24M5760DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 531DC24M5760DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531DC24M5760DGR?
Image 531DC24M5760DGR
Part Number 531DC24M5760DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 24.576 MHz
Function Enable/Disable
Output CML
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 108mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)