Skyworks Solutions Inc. 531BB153M600DGR
Part No.:
531BB153M600DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud531BB153M600DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVDS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
153.6 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 531BB153M600DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 531BB153M600DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 531BB153M600DGR?
Image 531BB153M600DGR
Part Number 531BB153M600DGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si531
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 153.6 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 98mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)