Skyworks Solutions Inc. 530PC19M9998DG
Part No.:
530PC19M9998DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud530PC19M9998DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 19.9998MHZ CMOS SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
19.9998 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 530PC19M9998DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 530PC19M9998DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530PC19M9998DG?
Image 530PC19M9998DGR 530PC19M9998DG
Part Number 530PC19M9998DGR 530PC19M9998DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si530 Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 19.9998 MHz 19.9998 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 88mA 88mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)