Skyworks Solutions Inc. 530MB000118DG
Part No.:
530MB000118DG
Datasheet:
Chuangxin Cloud530MB000118DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 118.0000KHZ LVPECL
Packaging:
Strip
Frequency:
118 kHz
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
121mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 530MB000118DG on Chuangxin Cloud?
3. Are the 530MB000118DG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530MB000118DG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 530MB000118DG.
Image 530MB000118DGR 530MB000118DG
Part Number 530MB000118DGR 530MB000118DG
Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
Series Si530 Si530
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip
Product Status Active Active
Base Resonator Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 118 kHz 118 kHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 121mA 121mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)