Skyworks Solutions Inc. 530GC66M6600DGR
Part No.:
530GC66M6600DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud530GC66M6600DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 66.6600MHZ CMOS SMD
Frequency:
66.66 MHz
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 530GC66M6600DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 530GC66M6600DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530GC66M6600DGR?
Image 530GC66M6600DGR
Part Number 530GC66M6600DGR
Type XO (Standard)
Frequency 66.66 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)