Skyworks Solutions Inc. 530CC37M5000DGR
Part No.:
530CC37M5000DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud530CC37M5000DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
Frequency:
37.5 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 530CC37M5000DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 530CC37M5000DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CC37M5000DGR?
Image 530CC37M5000DGR
Part Number 530CC37M5000DGR
Type XO (Standard)
Frequency 37.5 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)