Skyworks Solutions Inc. 530CC36M8640DGR
Part No.:
530CC36M8640DGR
Datasheet:
Chuangxin Cloud530CC36M8640DGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 36.8640MHZ CMOS SMD
Frequency:
36.864 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±7ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Datasheet:
1. How to order 530CC36M8640DGR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 530CC36M8640DGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530CC36M8640DGR?
Image 530CC36M8640DGR
Part Number 530CC36M8640DGR
Type XO (Standard)
Frequency 36.864 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±7ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 88mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)