Belden Inc. 5300UP D15U1000
Part No.:
5300UP D15U1000
Manufacturer:
Belden Inc.
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
Chuangxin Cloud5300UP D15U1000.pdf
Description:
CABLE 2COND 18AWG BLUE
Manufacturer:
Belden Inc.
Series:
Packaging:
Spool
Product Status:
Active
Cable Type:
Multi-Conductor
Number of Conductors:
2
Wire Gauge:
18 AWG
Conductor Strand:
42/34
Conductor Material:
Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:
0.184" (4.67mm)
Shield Type:
Length:
1000.0' (304.8m)
Jacket Color:
Blue
Ratings:
Features:
Rip Cord
Voltage:
300 V
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C
Usage:
Commercial Audio
Jacket (Insulation) Thickness:
0.0150" (0.381mm)
Conductor Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Size / Dimension:
Datasheet:
1. How to order 5300UP D15U1000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the 5300UP D15U1000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5300UP D15U1000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 5300UP D15U1000
Part Number 5300UP D15U1000
Manufacturer Belden Inc.
Series -
Packaging Spool
Product Status Active
Cable Type Multi-Conductor
Number of Conductors 2
Wire Gauge 18 AWG
Conductor Strand 42/34
Conductor Material Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter 0.184" (4.67mm)
Shield Type -
Length 1000.0' (304.8m)
Jacket Color Blue
Ratings -
Features Rip Cord
Voltage 300 V
Operating Temperature -20°C ~ 75°C
Usage Commercial Audio
Jacket (Insulation) Thickness 0.0150" (0.381mm)