CTS-Frequency Controls 526L19220CTR
Part No.:
526L19220CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud526L19220CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ HCMOS
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order 526L19220CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 526L19220CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 526L19220CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 526L19220CTR.
Image 526L19220CTR
Part Number 526L19220CTR
Type TCXO
Frequency 19.2 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)