CTS-Frequency Controls 526L16320CTR
Part No.:
526L16320CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud526L16320CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 16.3840MHZ HCMOS
Frequency:
16.384 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order 526L16320CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 526L16320CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 526L16320CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 526L16320CTR.
Image 526L16320CTR
Part Number 526L16320CTR
Type TCXO
Frequency 16.384 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)