CTS-Frequency Controls 526L10025CTR
Part No.:
526L10025CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud526L10025CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ HCMOS
Frequency:
10 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order 526L10025CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 526L10025CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 526L10025CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 526L10025CTR.
Image 526L10025CTR
Part Number 526L10025CTR
Type TCXO
Frequency 10 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)