CTS-Frequency Controls 525T38420CTR
Part No.:
525T38420CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud525T38420CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.5mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order 525T38420CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 525T38420CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 525T38420CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 525T38420CTR.
Image 525T38420CTR
Part Number 525T38420CTR
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)