CTS-Frequency Controls 525R19215DTR
Part No.:
525R19215DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud525R19215DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order 525R19215DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 525R19215DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 525R19215DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 525R19215DTR.
Image 525R19215DTR
Part Number 525R19215DTR
Type TCXO
Frequency 19.2 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)