CTS-Frequency Controls 525R16320ITR
Part No.:
525R16320ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud525R16320ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 16.3840MHZ SNWV
Frequency:
16.384 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order 525R16320ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 525R16320ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 525R16320ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 525R16320ITR.
Image 525R16320ITR
Part Number 525R16320ITR
Type TCXO
Frequency 16.384 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)