CTS-Frequency Controls 525R14410CTR
Part No.:
525R14410CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud525R14410CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ SNWV
Frequency:
14.4 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order 525R14410CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 525R14410CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 525R14410CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 525R14410CTR.
Image 525R14410CTR
Part Number 525R14410CTR
Type TCXO
Frequency 14.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±1ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)