CTS-Frequency Controls 525M25005DTR
Part No.:
525M25005DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud525M25005DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ SNWV
Frequency:
25 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order 525M25005DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 525M25005DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 525M25005DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 525M25005DTR.
Image 525M25005DTR
Part Number 525M25005DTR
Type TCXO
Frequency 25 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)