CTS-Frequency Controls 525M19215DTR
Part No.:
525M19215DTR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Datasheet:
Chuangxin Cloud525M19215DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
525
Type:
TCXO
Frequency:
19.2 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Datasheet:
1. How to order 525M19215DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 525M19215DTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 525M19215DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 525M19215DTR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 525M19215DTR
Part Number 525M19215DTR
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 525
Package/Case 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 19.2 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)