CTS-Frequency Controls 521T30725CTR
Part No.:
521T30725CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud521T30725CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ HCMOS
Frequency:
30.72 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 521T30725CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 521T30725CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 521T30725CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 521T30725CTR.
Image 521T30725CTR
Part Number 521T30725CTR
Type TCXO
Frequency 30.72 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)