CTS-Frequency Controls 521T10025DTR
Part No.:
521T10025DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud521T10025DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ HCMOS
Frequency:
10 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 521T10025DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 521T10025DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 521T10025DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 521T10025DTR.
Image 521T10025DTR
Part Number 521T10025DTR
Type TCXO
Frequency 10 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)