CTS-Frequency Controls 521R38420CTR
Part No.:
521R38420CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud521R38420CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ HCMOS
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 521R38420CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 521R38420CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 521R38420CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 521R38420CTR.
Image 521R38420CTR
Part Number 521R38420CTR
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)