CTS-Frequency Controls 521R30725ITR
Part No.:
521R30725ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud521R30725ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ HCMOS
Frequency:
30.72 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 521R30725ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 521R30725ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 521R30725ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 521R30725ITR.
Image 521R30725ITR
Part Number 521R30725ITR
Type TCXO
Frequency 30.72 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)