CTS-Frequency Controls 521R25025CTR
Part No.:
521R25025CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud521R25025CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ HCMOS
Frequency:
25 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 521R25025CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 521R25025CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 521R25025CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 521R25025CTR.
Image 521R25025CTR
Part Number 521R25025CTR
Type TCXO
Frequency 25 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)