CTS-Frequency Controls 521R14425ITR
Part No.:
521R14425ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud521R14425ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ HCMOS
Frequency:
14.4 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 521R14425ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 521R14425ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 521R14425ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 521R14425ITR.
Image 521R14425ITR
Part Number 521R14425ITR
Type TCXO
Frequency 14.4 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)