CTS-Frequency Controls 521N30725ITR
Part No.:
521N30725ITR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin Cloud521N30725ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ HCMOS
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
521
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
30.72 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 521N30725ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 521N30725ITR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 521N30725ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 521N30725ITR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 521N30725ITR
Part Number 521N30725ITR
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 521
Package/Case 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 30.72 MHz
Function Enable/Disable
Output HCMOS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 10mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)