CTS-Frequency Controls 520T25020DTR
Part No.:
520T25020DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520T25020DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ SNWV
Frequency:
25 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520T25020DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520T25020DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520T25020DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520T25020DTR.
Image 520T25020DTR
Part Number 520T25020DTR
Type TCXO
Frequency 25 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)