CTS-Frequency Controls 520T25010CTR
Part No.:
520T25010CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520T25010CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ SNWV
Frequency:
25 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520T25010CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520T25010CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520T25010CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520T25010CTR.
Image 520T25010CTR
Part Number 520T25010CTR
Type TCXO
Frequency 25 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±1ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)