CTS-Frequency Controls 520T20015ITR
Part No.:
520T20015ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520T20015ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520T20015ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520T20015ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520T20015ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520T20015ITR.
Image 520T20015ITR
Part Number 520T20015ITR
Type TCXO
Frequency 20 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)