CTS-Frequency Controls 520T20010ITR
Part No.:
520T20010ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520T20010ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ SNWV
Frequency:
20 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520T20010ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520T20010ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520T20010ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520T20010ITR.
Image 520T20010ITR
Part Number 520T20010ITR
Type TCXO
Frequency 20 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±1ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)