CTS-Frequency Controls 520T19220ITR
Part No.:
520T19220ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520T19220ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520T19220ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520T19220ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520T19220ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520T19220ITR.
Image 520T19220ITR
Part Number 520T19220ITR
Type TCXO
Frequency 19.2 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)