CTS-Frequency Controls 520T19215CTR
Part No.:
520T19215CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520T19215CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520T19215CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520T19215CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520T19215CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520T19215CTR.
Image 520T19215CTR
Part Number 520T19215CTR
Type TCXO
Frequency 19.2 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)