CTS-Frequency Controls 520R14415CTR
Part No.:
520R14415CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520R14415CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ SNWV
Frequency:
14.4 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520R14415CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520R14415CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520R14415CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520R14415CTR.
Image 520R14415CTR
Part Number 520R14415CTR
Type TCXO
Frequency 14.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)