CTS-Frequency Controls 520N38425CTR
Part No.:
520N38425CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520N38425CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520N38425CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520N38425CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520N38425CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520N38425CTR.
Image 520N38425CTR
Part Number 520N38425CTR
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)