CTS-Frequency Controls 520N38420DTR
Part No.:
520N38420DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520N38420DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520N38420DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520N38420DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520N38420DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520N38420DTR.
Image 520N38420DTR
Part Number 520N38420DTR
Type TCXO
Frequency 38.4 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)