CTS-Frequency Controls 520N32005DTR
Part No.:
520N32005DTR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin Cloud520N32005DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ SNWV
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
520
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
32 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520N32005DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520N32005DTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520N32005DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520N32005DTR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 520N32005DTR
Part Number 520N32005DTR
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Series 520
Package/Case 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type TCXO
Frequency 32 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)