CTS-Frequency Controls 520N32005CTR
Part No.:
520N32005CTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520N32005CTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ SNWV
Frequency:
32 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520N32005CTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520N32005CTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520N32005CTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520N32005CTR.
Image 520N32005CTR
Part Number 520N32005CTR
Type TCXO
Frequency 32 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±500ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)