CTS-Frequency Controls 520N30720ITR
Part No.:
520N30720ITR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520N30720ITR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ SNWV
Frequency:
30.72 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±2ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520N30720ITR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520N30720ITR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520N30720ITR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520N30720ITR.
Image 520N30720ITR
Part Number 520N30720ITR
Type TCXO
Frequency 30.72 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2.5mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)