CTS-Frequency Controls 520N19210DTR
Part No.:
520N19210DTR
Datasheet:
Chuangxin Cloud520N19210DTR.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Frequency:
19.2 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order 520N19210DTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the 520N19210DTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520N19210DTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 520N19210DTR.
Image 520N19210DTR
Part Number 520N19210DTR
Type TCXO
Frequency 19.2 MHz
Function -
Output Clipped Sine Wave
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±1ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 2mA
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)